NOVI SVIJET – TERAPIJSKO JAHANJE

Ljudi dobra srca ove godine su svojim donacijama pomogli ostvariti veliku želju naših članova koji su, u nekoliko posjeta gospodinu Miljenku na njegovom ranču Novi svijet, jahali i vježbali na njegovim krasnim, mirnim konjima.

Jahanje je radnja koja pozitivno utječe na gibanje, psihosocijalne funkcije i ima fizioterapeutski učinak bez obzira na stanje i poremećaje. Jahanje utječe na kompletnu osobu (tijelo, um, dušu) samosvijest, socijalnost i humanost, a pažnja je posebno usmjerena na individualni pristup (jedan voditelj + jedan korisnik + jedan  konj). Konjski hod šalje podražaje na korisnika pa zbog toga regulira mišićni tonus, utječe na motoriku, simetralizaciju, emocionalnu i fizičku ravnotežu.

Eto, to je ono što našim članovimai treba, ono što žele i što će, sigurni smo uvelike pomoći.

 

Comments are closed.